بهترین سایت های ارائه دهنده کتاب الکترونیکی رایگان

در این مطلب سعی دارم سایتهای خوبی برای دانلود کتاب الکترونیکی (ebook, E-book) برای شما معرفی کنم .
 
شاید این پست  سورپریزی برای آنهایی که به دنبال ارائه دهنده های رایگان کتاب های الکترونیکی (PDF) هستند باشد . مدتی قبل در پست “جستجوی آسان PDF ها با PDF Search Engine !” با معرفی وب سایت جستجوی رایگان فایل های PDF استقبال خوبی از این مطلب صورت گرفت . در ادامه همین سلسله معرفی ها تصمیم دارم 5   منبع دیگر را که در زمینه فوق فعالیت گسترده ای دارند را به علاقه مندان کتابخوانی دیجیتالی معرفی نمایم .
 
 

1. موتور های جستجوی دیگر PDF ؛ دسترسی سریع به هزاران کتاب الکترونیکی رایگان !

یکی از بهترین راه های یافتن کتاب مورد مان استفاده از سرویس ده ها موتور جستجوی PDF است که فعالانه در این زمینه فعالیت میکنند . من معمولا برای شروع یافتن هر کتابی از این روش استفاده  میکنم . شما براحتی قادرید با تایپ عنوان کتاب مورد نظر خود با لیستی از صد ها کتاب مرتبط مواجه شوید.در زیر  ۴ وب سایت مرتبط را مشاهده مکنید :

www.pdfgeni.com
www.pdf-search-engine.com
www.data-sheet.net
www.free-ebooks.net

2. وب سایت Scribd.com

Scribd.com وب سایتی بسیار کاربردی در خصوص اشتراک اسناد و مطالب نوشتاری است که به بازدید کنندگان امکان مشاهده مکتوبات دیگران را میدهد . این وب سایت تشابه زیادی به عملکرد Youtube دارد .. با این تفاوت که youtube  ویدئو به اشتراک میگذارد.این وب سایت از فرمت هایی چون Word , Exel , Power point , Pdf و سایر فرمت های رایج پشتیبانی میکند .

موتور جستجوی این وب سایت لیست مناسبی را برای شمایی که به دنبال موضوعات و عناوین خاصی هستید ارائه میکنید . مثلا من کلمات “Asp.net 3″ را اینگونه جستجو نمودم : Asp.net 3

 

3.پروژه گوتنبرگ

پروژه گوتنبرگ یکی از منابع خوب کتاب های (Public domain) و به عبارتی اسنادی که می‌توانند توسط هر کس و برای هر هدفی استفاده شوند. این وب سایت یکی از قدیمی ترین وب سایت های اشتراک منابع کتاب میباشد  و از این آدرس قابل دسترسی است .

اینها کتاب هایی هستند که خارج از قوانین کپی رایت بوده و برای همگان بصورت رایگان برای هر استفاده ای قرار گرفته اند . هزاران کتاب از نویسندگانی پون دیکنز , شکسپیر و… را در این آرشیو میتوانید ملاحظه نمایید . این وب سایت بالغ بر 20000 کاربر فعال دارد .

4.FreeBookSpot

وب سایت FreeBookSpot با دارا بودن بیش از 45000 هزار عنوان کتاب الکترونیکی در 96 دسته بندی بالغ بر 72 گیگا بایت اطلاعات را در اختیار شما قرار میدهد . شما قادرید با جستجو در عناوین و دانلود این کتاب های رایگان در دسته بندی هایی چون مهندسی , برنامه نویسی , داستنی - تخیلی و... به منابع فوق العاده ای دست یابید .

نکته قابل توجه عدم نیاز به ثبت نام برای استفاده از این امکانات است ! 

5. کتابخانه های علمی

اگر شما بدنبال یک کتابخانه ترجیحا علمی و حاوی عناوین تکنولوژی هستید لیست زیر را پیشنهاد میکنم . این وب سایت ها پوشش دهنده مباحث مربوط به علوم کامپیوتر , مهندسی , ریاضیات , برنامه نویسی و طراحی وب هستند .

www.freecomputerbooks.com
www.freetechbooks.com
www.onlinecomputerbooks.com
(این وب سایت منبع کتاب های کامپیوتر میباشد مانند .Net, Actionscript, Ajax, Apache) www.4ebooks.org
www.zillr.org

 

 امیدوارم از مطالعه یافته های خود از این منابع لذت ببرید !

منبع : www.websaz.wordpress.com

 

/ 1 نظر / 28 بازدید
mazaher

khaste nabashin